seksin-faydalari

Seks Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Seks Türkiye’de tabu olan konuların başında gelir. Fakat gel gör ki en çok merak edilen konulardan biri. Her gün binlerce kişi seks ile ilgili merak ettiklerini Google’a yazarak cevap arıyor. En çok merak edilenlerden biri de seksin faydaları konusu… İşte daha önce duymadığınız seksin 10 faydası!

1. Bağlılığı arttırır

Yapılan araştırmalara göre cinsel birliktelik sırasında salgılanan oksitosin adlı hormon çiftler arasında bağlılığı arttırıyor. Özellikle düzenli seks hayatı olan çiftler birlikte oldukları kadar birbirine bağlanıyorlar, evlilikler de daha uzun sürüyor ve boşanma oranı azalıyor.

 

2.Yarım saatlik seks 200 kalori harcamak demektir

Normalde 200 kalori harcamak için tempolu olarak bir saat yürümeniz gerekir. Fakat seks zevk verici olmasının yanı sıra aynı zaman da doğal bir spor.

 

3.Kendinizle barışık olmanızı sağlar

Sevişmek en derin duyguları ortaya çıkarır. Kendinizi tanımanızı ve keşfetmenizi sağlar. Böylece özgüveninizi perçinler. Partnerinizi memnun ettiğini görmek kişide güven duygusunu geliştirir. Düzenli seks hayatı yaşayan erkek ve kadın bakımına da özen gösterir. Bu da yakışıklı bir erkek / güzel bir kadın hissetmenizi sağlar.

 

4.Stresten uzaklaştırır

Seks hayatı düzenli olan çiftlerin stresten uzak olduğu gözlemlenmiştir. Tam tersi seks hayatı kötü olan kişilerde ise stres yoğunluğu daha fazladır. Asabiyet ve sinirlilik oranı yüksektir.

 

5.Kadınların adet düzensizliği problemini çözer

Seks yapmak hormonları düzenler. Kadınların adet düzensizliği problemini giderir ve regl dönemini düzene sokar.

6.Toksinlerden arındırır

Seks sırasında terlediğinizde vücut bunu fırsat bilerek toksinleri atar. Böylece toksinlerden arınmış olursunuz.

 

7.Kalbe iyi gelir

Yapılan araştırmalara göre seksin kalp krizi riskini azalttığı ortaya konmuştur. Bu açıdan özellikler erkeklerde daha etkilidir.

 

8.Düzenli uyku sağlar

İyi giden bir cinsel birliktelik rahatlatır ve beraberinde uyku getirir. Cinsel hayatınız iyiyse huzurlu bir uyku kaçınılmazdır.

 

9.Cildi güzelleştirir

Düzenli olarak yapılan seks kadınlık hormonlarını çalıştırır ve cildinizin güzelleşmesini sağlar.

 

10.”O kişi”yi keşfetmenizi sağlar

Cinsel ilişki sırasında insanların asıl benlikleri ortaya çıkar. Hassas mı, duyarlı mı, çekingen mi, egoist mi, şiddet düşkünü mü, romantik mi, sizi mutlu etmeyi istiyor mu, sizi gerçekten hissediyor mu… Bu soruların yanıtlarını seks esnasında alabilirsiniz. Ve böylece partneriniz hayatınızın “O kişi”si mi bunu analiz edebilir ve eğer O’ysa bir ömür geçirmeye karar verebilirsiniz.

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here